DotlenieniRun 2023, sport i ekologia w Skarbimierzu Osiedle

DotlenieniRun 2023, sport i ekologia w Skarbimierzu Osiedle

Pochmurne niebo nie zniechęciło miłośników biegania i aktywnego wypoczynku. Na linii biegu DotlenieniRun 2023 – Drzewo i Woda, który odbył się w niedzielę (26 marca) w Skarbimierzu Osiedle, stanęło niemal 250 zawodników i zawodniczek.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz, Dotlenieni zobowiązali się posadzić jedno drzewo za każdego uczestnika biegu na 5 i 10 kilometrów.

Dlaczego jednak oprócz „drzewa” w nazwie imprezy widnieje również słowo „woda” i dlaczego Dotlenieni łączą sport z ekologią? O tym więcej opowie  CEO naszej organizacji, Marek Kołkowski.

Nasza organizacja od lat zajmuje się szeroko pojętą ekologią. Sadzimy nowe lasy, tworzymy miejsca zielone wokół szpitali, domów dziecka, przedszkoli. W ubiegłym roku wpadliśmy na pomysł, aby poprzez imprezę sportową edukować ludzi i angażować ich w działania na rzecz środowiska. W środę obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Nasz bieg to forma apelu. Przypominamy wszystkim, że woda jest bardzo cenna i trzeba korzystać z niej rozsądnie. Każdy z uczestników DotlenieniRun otrzymał od nas butelkę filtrującą, aby mógł zabierać w niej wodę na treningi, nie kupując przy tym kolejnych plastikowych butelek. Sadzimy też drzewo za każdego biegacza. Do wspólnego biegania zaprosiliśmy wiele firm działających w naszym regionie. DotlenieniRun jest zatem też formą integracji różnych środowisk.
Chcemy, aby firmy wychodziły do lokalnego społeczeństwa i aby wszyscy razem angażowali się w działania na rzecz ekologii i zdrowego trybu życia – mówi Marek Kołkowski.

Choć wśród uczestników imprezy dominowali mieszkańcy powiatu brzeskiego, to nie zabrakło miłośników biegania z Wrocławia, Namysłowa, Opola, a nawet Łodzi.

Zmagania na trasie DotlenieniRun 2023 obserwowali m.in. Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski i Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, którzy dokonali oficjalnego otwarcia biegu i wręczyli nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

Nie trzeba było jednak stawać na podium, aby móc wrócić do domu z atrakcyjną nagrodą. Wśród wszystkich biegaczy rozlosowaliśmy wiele cennych upominków, w tym rower, plecaki i bony na sprzęt sportowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy patronom honorowym: Staroście Powiatu Brzeskiego i Wójtowi Gminy Skarbimierz. Dziękujemy patronom medialnym TVP3 Opole, Radio Opole, Radio Wrocław, Przegląd Brzeski. Dziękujemy również partnerom: Donaldson, Aquila VPK, Top Packaging, Adient, DK Garden, Okpol, Mondelez, Mitsui High-tec, Fundacja Rozwój, GPI Tank, Pinus, Miary i Wagi, Inter PC, Lightman. Specjalne podziękowania kierujemy do 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki, Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu, Gminnej Biblioteko Publicznej w Skarbimierzu, OSP Skarbimierz, OSP Michałowice, SKS Orlik Brzeg oraz wszystkich wolontariuszy. Bez Was ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Wyniki:

Kategoria Open 10 km, mężczyźni:
1. Jan Kaczor 00:32:43,
2. Mateusz Świerczek 00:38:12,
3. Maciej Pietrucha 00:38:18

Kategoria Open 10 km, kobiety:
1. Anna Waliduda 00:39:27,
2. Paulina Andrzejewska 00:42:02,
3. Marzena Boczkowska 00:42:33

Kategoria Open 5 km, mężczyźni:
1. Damian Katra 00:18:19,
2. Piotr Jackowiak 00:18:20,
3. Kamil Żurad 00:19:36

Kategoria Open 5 km, kobiety:
1. Wiktoria Rak 00:19:59,
2. Natalia Bihun 00:24:24,
3. Małgorzata Domańska 00:25:28

Drużyny mieszane 10 km:
1. Stan Umysłu Lewin Biega (Marcin Dacków, Piotr Białek, Marzena Boczkowska, Szymon Mierzwa) 02:43:14,
2. Donaldson (Maciej Lipiński, Agata Listowska, Stanisław Bobrowski, Roman Kulinicz) 03:16:15,
3. Okpol (Zbigniew Magiera, Janusz Baszkowiecki, Izabela Demska, Magdalena Gregorczyk) 03:22:31

Pełne wyniki DotlenieniRun 2023 – Drzewo i Woda z podziałem na kategorie wiekowe znaleźć można na stronie www.datasport.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments