Akcje sadzenia drzew odbyły się na terenie:
– Nadleśnictwa Sulechów (2 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Zielonej Górze),
– Nadleśnictwa Opole (4 000 drzew zeskanowanych w Opolu),
– Miasta Zabrze (2 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Zabrzu),
– Nadleśnictwa Smardzewice (2 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Tomaszowie Mazowieckim),
– Nadleśnictwa Piotrków (2 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Piotrkowie Trybunalskim)
– Miasta Kraków (2 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Krakowie)
– Nadleśnictwa Kudypy (4 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Olsztynie)
– Nadleśnictwa Siedlce (2 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Wołominie)
– Dąbrowy Górniczej (wydarzenie odbędzie się wiosną 2023 roku)
– Nadleśnictwa Krynki (2 000 drzew zeskanowanych podczas warsztatów w Białymstoku)
Nasi beneficjenci
Każda z naszych akcji odbywa się na terenie należącym lub zarządzanym przez jakąś jednostkę. Staramy się zawsze dokładnie wybierać miejsca, w których tworzymy nowe zielone przestrzenie. We współpracy z Nadleśnictwami sadzimy nowe lasy, przeprowadzamy nasadzenia uzupełniające i inne akcje związane z dużymi obszarami leśnymi.
Prowadzimy jednak również wiele inicjatyw, podczas których zazieleniamy tereny wokół placówek publicznych, takich jak przedszkola, szkoły, domy dziecka, hospicja czy szpitale. Jesteśmy bardzo szczęśliwi za każdym razem, gdy możemy we współpracy z naszymi partnerami zazielenić świat otaczający osoby, które przebywają w tych placówkach.
W 2022 roku dotarliśmy do 85 beneficjentów:
– 28 miejsc zarządzanych przez Nadleśnictwa i Lasy Państwowe,
– 19 miejsc zarządzanych przez gminy,
– 19 placówek publicznych,
– 7 firm,
– 12 galerii handlowych (w ramach akcji realizowanej z NEPI Rockcastle).
Działania edukacyjne
Dla pracowników firm, będących naszymi partnerami, przygotowaliśmy w 2022 roku szereg akcji edukacyjnych. Przeprowadziliśmy wykłady on-line dotyczące kryzysu klimatycznego. Ponadto zrealizowaliśmy prawie 30 warsztatów z budowania budek lęgowych, tworzenia lasów w słoiku i sadzenia roślin w kokedamach.
Warto też dodać, że przedmioty powstałe podczas warsztatów najczęściej były później przekazywane różnym placówkom, w których mogły najlepiej spełnić swoje zadanie. Budki lęgowe trafiały np. do zaprzyjaźnionego nadleśnictwa, a lasy w słoikach do podopiecznych domu dziecka lub hospicjum.
Dzięki temu uczestnicy warsztatów nie tylko nabierali nowych umiejętności, ale także integrowali się i poznawali potrzeby różnych instytucji.
Warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach zostały też przeprowadzone w 12 galeriach handlowych na terenie całej Polski w ramach akcji realizowanej we współpracy z NEPI Rockcastle. Udział wzięło w nich łącznie 1200 osób, mieszkańców miast: Zielona Góra, Opole, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Kraków, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Wołomin, Białystok, Olsztyn.