Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Bez jedzenia można przeżyć kilka tygodni. Bez picia – kilka dni. Bez tlenu – zaledwie kilka minut. Dobrze dotleniony organizm działa produktywnie.

Środowisko, w którym pracownicy spędzają większość swojego dnia, ma ogromny wpływ na ich zdrowie. W pomieszczeniach biurowych często jest za mało światła, cały dzień pracownik skazany jest na sztuczne doświetlanie. Klimatyzacja i kaloryfery wysuszają powietrze. Monitory komputerowe, drukarki, kopiarki niekorzystnie wpływające na nasze samopoczucie.

Rośliny w biurze zwiększają wilgotność powietrza, działają nawilżająco. Większość z nich pochłania szkodliwe substancje – jak naturalny filtr oczyszczają powietrze. Ponadto szacuje się, że dzięki roślinom doniczkowym można zwiększyć produktywność pracowników od 10 do 15%. Jednocześnie o 12% zmniejsza się liczba popełnianych przez nich błędów. A to jeszcze nie wszystkie korzyści, jakie mogą przynieść rośliny w biurze

Dodamy to tego jeszcze tereny zielone, na które zawsze powinno się znaleźć miejsce w przestrzeni miejskiej. Drzewo działa jak klimatyzator. Jego efekt chłodzący przyrównuje się do pracy 5 klimatyzatorów przez 20 godzin na dobę. Rośliny wpływają również korzystnie na skład powietrza, neutralizując zanieczyszczenia, które pojawiają się w wyniku działalności człowieka. Drzewa wytwarzają ponadto silne pole energetyczne; wydzielane przez nie olejki eteryczne mają działanie kojące, a nawet lecznicze.