Znajdź nas na facebooku

DotlenieniRUN – Bieg Dla Klimatu

19.12.2020

godz. 9:00

w Brzegu przy Zamku Piastów Śląskich

MALOWNICZA TRASA

10km

5km

Nasz bieg rozpoczyna się i kończy tuż obok dawnej siedziby dynastii Piastów Śląskich zwanej „Śląskim Wawelem”. Uczestnicy będą mieli okazję przebiec przez park słynący z przepięknego okazu Miłorzębu Chińskiego i Bramy Odrzańskiej, która w XVI wieku pełniła funkcję wrót do twierdzy Brzeg. Następnie trasa poprowadzi uczestników wzdłuż Odry, drugiej co do wielkości rzeki w Polsce. Nie zabraknie też pól charakterystycznych dla nizinnego krajobrazu otaczającego Brzeg. Trasa DotlenieniRun pełna jest miejsc związanych z przyrodą. Ukazuje również wszystko to, co możemy stracić, jeśli nie zaczniemy realnie zajmować się problemem zmian klimatycznych i innymi istotnymi kwestiami związanymi z ekologią.

DLACZEGO BIEGNIEMY?

DotlenieniRun to inicjatywa, która ma na celu zachęcenie miłośników aktywnego spędzania czasu, do wspólnego biegu na dystansach 5 i 10 kilometrów. Pragniemy również zachęcić do udziału w naszej imprezie wszystkich tych, którzy na co dzień nie uprawiają sportu, a chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Nie liczy się wynik, chociaż nic tak nie mobilizuje, jak rywalizacja w duchu fair play. Biegniemy po to, aby odetchnąć świeżym powietrzem, ale też po to, aby zrozumieć dzięki czemu możemy się nim cieszyć. Chcemy wraz z tą organizacją informować ludzi o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza i sposobach walki z tym problemem. Dołącz do nas na trasie DotlenieniRun, odetchnij świeżym powietrzem i dowiedz się więcej o tym, jak zadbać o otaczającą nas rzeczywistość. Biegnij z nami i pomóż nam dotlenić świat.

PAKIET STARTOWY

Medal

Ciepły posiłek

Gorący napój

Koc termiczny

Woda

Ozdobna żywa mini choinka

CZTERY KORZYŚCI Z UDZIAŁU W DOTLENIENIRUN

Edukacja: Organizujemy nasz bieg przede wszystkim po to, aby spotkać się z Wami, drodzy uczestnicy. Po to, aby wspólnie odetchnąć świeżym powietrzem. Ale też po to, żeby stanowczo powiedzieć, że musimy o nie walczyć. Nasz bieg to nie tylko rywalizacja sportowa, to również forma happeningu. Będziemy podczas niego głośno mówić wszystkim wokół, a zwłaszcza tym, którzy podejmują w naszym imieniu decyzje dotyczące całego społeczeństwa – chcemy mieć możliwość oddychania czystym powietrzem i nie martwić się tym, że któregoś dnia zorganizowanie takiego biegu nie będzie możliwe ze względu na zanieczyszczenie środowiska.

Integracja: Na linii startowej naszego biegu z pewnością znajdziecie zawodników reprezentujących różny poziom. Jeśli jesteście doświadczonymi sportowcami, możecie powalczyć o najwyższy stopień na podium. Jeśli biegacie rekreacyjnie, możecie spróbować pobić swój własny rekord. Jeśli na co dzień nie uprawiacie żadnego sportu, pobiegnijcie własnym tempem, bo najważniejsze jest to, abyście miło spędzili czas. DotlenieniRun to bieg pozytywnych, otwartych osób, które poprzez aktywność fizyczną chcą zwrócić uwagę na istotne problemy dotyczące nas wszystkich.

Zdowie: Aktywny wypoczynek to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zafundować swojemu organizmowi. Człowiek uprawiający sport to człowiek zdrowy, wypoczęty i pozbawiony stresu. Nie musicie być świetnie przygotowani do tego, żeby zacząć biegać. Nie potrzebujecie drogiego sprzętu. Ubierzcie się w strój nieograniczający Waszych ruchów i wygodne buty, a następnie ruszajcie na linię startową DotlnienieRun. Każda minuta aktywnego wypoczynku to korzyść dla Waszego organizmu.

Dobra zabawa: Co tu dużo mówić – biegane jest fajne. Wysiłek fizyczny powoduje wytwarzanie przez organizm endorfin, nazywanych hormonem szczęścia i jest to naukowo stwierdzony fakt. Te same endorfiny wydzielane są przez nasz organizm m.in. podczas śmiechu, relaksu i jedzenia czekolady. Wniosek jest prosty – bieganie to sprawianie sobie przyjemności. Czy trzeba jakiejś większej zachęty?

TAK BIEGALIŚMY ROK TEMU

Organizacja

Realizacja

Patronat honorowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu

Patronat medialny

Sponsorzy

Kontakt dla mediów i sponsorów

Aleksander Klimek

504 763 582

aleksander@dotlenieni.org

Wspierają nas: